PAŠVENTINTAS IR ATIDARYTAS LIUTERONŲ SODAS

Liepos 2 d. Vilniuje atvertas ir pašventintas Liuteronų sodas – istorinės evangelikų liuteronų ir reformatų kapinės. Vienose seniausių ir gražiausių sostinės kapinių ant Tauro kalno nuo XIX amžiaus pradžios amžinojo poilsio atgulė daugelis įvairių tautybių vilniečių, iškilių mokslininkų, menininkų ir dvasininkų.

Kapines uždarė ir sunaikino sovietų valdžia. Jų vietoje buvo pastatyti Profsąjungų rūmai ir Santuokų rūmai. Daugiau nei 50 metų istorinė liuteronų ir reformatų bendruomenių atmintis buvo nugramzdinta į užmarštį, o daugelis jaunesnės kartos miestiečių net nebuvo girdėję apie šioje vietoje buvusias kapines.

Šiandien Liuteronų sodo centre – Kryžius ir Biblijos žodžiai. Į savo istorinę vietą sugrąžinti išlikę antkapiniai paminklai ir informacinės lentelės – viskas aplink byloja apie čia buvusių liuteronų ir reformatų kapinių istoriją. Tai vieta istorijos apmąstymui, kadaise čia gyvenusių ir palaidotų miestiečių atminimui ir ramiam poilsiui.

Liuteronų sodą pašventino Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis ir kunigas Ričardas Dokšas. Apie istorinių kapinių įamžinimo ir Liuteronų sodo sutvarkymo projektą pasakojo Vilniaus savivaldybės ir tvarkybos darbus vykdžiusių bendrovių atstovai, architektai. Į nuostabiai sutvarkytą istorinę vietą bendrai maldai ir giesmei gausiai susirinko liuteronų ir reformatų bendruomenės ir miestiečiai, giesmes vedė Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčios ansamblis „Adoremus“.

Laidos Kelias pasakojimas apie šį svarbų istorinį įvykį – naujame sezone. Ankstesnis mūsų pasakojimas apie liuteronų kapinių istoriją – komentare.

LRT laidos „Kelias” informacija

https://www.facebook.com/LRTKelias

Nuotraukų galerija